SPIAA MEET

(At South Gray)

(Event League Champions)

BOYS SCORES: South Central 103, Kiowa County 102, Ashland 62, South Gray 62, Hodgeman County 54, Fowler 42, Ingalls 38, Bucklin 37, Minneola 30, Spearville 28.

100 — Stetsen Underwood (South Central), 11.16.

200 — Grant Meininger (Ashland), 23.91.

400 — Taylin Bird (Fowler), 15.83.

800 — Quanah Gardiner (Ashland), 2:04.37.

1,600 — Frank Cuevas (Kiowa County), 4:45.36.

3,200 — Frank Cuevas (Kiowa County), 10:28.96.

110 HURDLES — Isaiah Warnke (Bucklin), 15.48.

300 HURDLES — Ryan Griebel (South Gray), 42.45.

4x100 RELAY — South Central, 45.49.

4x400 RELAY — South Central, 3:36.59.

4x800 RELAY — Kiowa County, 9:00.94.

HIGH JUMP — LaMontae Heady (Ingalls), 6-0.

POLE VAULT — Jerrod Lies (Minneola), 11-6.

LONG JUMP — Stetsen Underwood (South Central), 20-2 1/4.

TRIPLE JUMP — Lakin Pianalto (Bucklin), 40-2.

SHOT PUT — Jake Peters (South Gray), 51-1 1/4.

DISCUS — Jake Peters (South Gray), 157-0.

JAVELIN — Coby Lindsay (South Central), 166-1.

GIRLS SCORES: Kiowa County 169, South Central 74, Minneola 70, Spearville 49, Ashland 44, Hodgeman County 37, Ingalls 32, Bucklin 30, Pawnee Heights 24, South Gray 13, Fowler 12.

100 — Katelynn Gamble (Kiowa County), 12.86.

200 — Katelynn Gamble (Kiowa County), 27.83.

400 — Riann Heft (Kiowa County), 1:05.07.

800 — Janae Price (Bucklin), 2:34.92.

1,600 — Jayda Minor (Minneola), 5:40.39.

3,200 — Jayda Minor (Minneola), 12:31.38.

100 HURDLES — Heather Melton (Kiowa County), 15.10.

300 HURDLES — Shaley Shumate (Minneola), 48.77.

4x100 RELAY — Kiowa County, 51.48.

4x400 RELAY — Kiowa County, 4:21.43.

4x800 RELAY — South Central, 11:12.15.

HIGH JUMP — Heather Melton (Kiowa County), 5-0.

POLE VAULT — Heather Melton (Kiowa County), 8-6.

LONG JUMP — Shelby Luerman (Ashland), 16-1 1/2.

TRIPLE JUMP — Riann Heft (Kiowa County), 34-7 3/4.

SHOT PUT — Micaela Jellison (South Central), 34-11.

DISCUS — Canaan Endicott (Ashland), 107-6.

JAVELIN — Shania Liggett (Hodgeman County), 109-6.